Do portfólia služieb kontroly kvality projektov pribudla vibrodiagnostika

Do portfólia služieb kontroly kvality projektov pribudla vibrodiagnostika.

Radi vás dnes informujeme o tom, že sme posilnili oblasť technickej kontroly kvality projektov a dokumentácie. V ENSECO je našim cieľom prinášať najvyššiu možnú kvalitu realizovaných projektov. Dosahujeme to tak, že nekompromisne dbáme na ich každý drobný detail. Pri overovaniach kvality materiálov a odvedenej práce, na zariadeniach či celkoch, bude náš skúsený personál vykonávať analýzy vibrácií, termovíziu a ultrazvukové merania odteraz vo vyššom rozsahu, omnoho presnejšie a rýchlejšie.

Umožní nám to zariadenie ADASH VA5PRO, ktoré zabezpečuje zber a okamžitú analýzu veľkého množstva parametrov, napríklad analýzu vibrácií, vyváženia, deformácií, detekciu porúch, analýzu zvukom a ultrazvukom, stetoskop, či monitorovanie mazania, spomedzi mnohých. Pomáha vykonávať presnejšie a rýchlejšie merania, rýchlejšie vyhodnocovanie aj priamo na mieste, prediktívne údržbové programy a analýzu všetkých informácií, aj priebežne v čase pomocou najmodernejšieho softvéru.

Vibrodiagnostiku robíme často. Je súčasťou skúšok točivých strojov, zariadení a ložísk. Všade tam, kde inštalujeme niečo nové alebo hodnotíme stav prevádzkového zariadenia. Činnosti, ktoré ponúkame začínajú kontrolami po montáži. Vieme však rovnako dobre diagnostikovať zariadenia aj počas ich prevádzky.

Miesta, na ktorých dáta zbierame niekedy nie sú stanovené výrobcom zariadení. Aj v takejto situácií teraz vieme, vďaka bohatým skúsenostiam našich pracovníkov, ideálne miesta identifikovať a vytvoriť napríklad plán kontrol. Novinkou je dlhodobý zber dát, pri ktorom vieme navrhovať prediktívne aj údržbu a servisné úkony. Všetky informácie zapracujeme do projektovej dokumentácie, alebo napríklad súvisiacich prevádzkových predpisov.

Čo vám táto zmena prinesie? Výberom a správnym nastavením strojov s rotujúcimi časťami v prvom rade pomáhame predchádzať haváriám a pracovným úrazom. Hladký a spoľahlivý chod zariadení šetrí náklady. Analýza na konkrétnych zariadeniach priamo na mieste ukazuje, ktoré zariadenia treba opraviť, repasovať alebo kompletne vymeniť. Rovnako tak jednotlivé diely. Opravy je potom nutné robiť menej často. Pomáhame predchádzať sekundárnym nákladom, ktoré výpadky pri prerušení činnosti predstavujú, a ktoré sú s haváriami spojené.

Scroll to Top